Gospodarstwo górnicze Bitcoin wykupuje 17 600 górników pomimo zmniejszenia o połowę.

Miesiąc po zmniejszeniu o połowę ilości Bitcoinów, Core Scientific zakupiło ogromny zapas nowych maszyn górniczych.

Core Scientific ogłosił, że kupił od Bitmain 17.595 górników Bitcoin.
S19 to najnowszy model firmy Bitmain, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności.
Bitcoin zmniejszył się o połowę 11 maja, co przerwało nagrody za wydobycie Bitcoinu o połowę.
Amerykańskie gospodarstwo górnicze Bitcoin Core Scientific ogłosiło dziś, że kupiło 17.595 górników Bitcoin od Bitmain, niespokojnego chińskiego producenta Bitcoin. Jest to największa liczba S19 górników Bitmain’s kupionych przez jedną firmę blokchain, twierdzi.

S19 jest najnowszym i najpotężniejszym górnikiem Bitmain. Górnicy Bitcoin są potężnymi, specjalnie zbudowanymi komputerami używanymi do potwierdzania transakcji na łańcuchu blokowym Bitcoin; górnicy są nagradzani Bitcoin za rozwiązywanie wymagających obliczeniowo zagadek. Ale wyścig do kopalni Bitcoin staje się trudniejsze, gdy więcej ludzi zaczyna wydobywać.

Firmy takie jak Core Scientific muszą nadal kupować nowych górników Bitcoin, aby wyprzedzić wszystkich innych. Kupują dużo górników, aby zarobić dużo Bitcoinów.

W dniu 11 maja, Bitcoin System zmniejszył się o połowę, przecinając nagrody za wydobycie Bitcoinu o połowę, co oznacza, że dochody firm górniczych zmniejszyłyby się o połowę, gdyby nie kupowały nowych górników. Dzieje się to co cztery lata i oznacza, że gospodarstwa górnicze muszą kupować silniejszych górników, aby pozostać konkurencyjnymi.

Stojak z maszynami do wydobywania Bitcoinów

Górnicy Bitcoinów pomagają utrzymać sieć w ruchu (zdjęcie: Shutterstock)
Core Scientific jest jedną z największych firm górniczych w USA; jej górnicy zużywają ponad 450 megawatów mocy. Wydobywa również inne waluty kryptograficzne.

„Mając do dyspozycji bijące rekordy rynku długoterminowe kontrakty energetyczne i najpotężniejszych górników gotowych do uruchomienia w każdej chwili, Core Scientific ma dobrą pozycję, aby ułatwić naszym klientom cyfrowe wydobycie w znacznie szybszym tempie niż konkurencja“, powiedział Kevin Turner, prezes i dyrektor generalny Core Scientific.

BTC
-0.64%
$9145.33
24H
7D
1M
1Y
Max
27 maja
31 maja
Czerwiec 4
Jun 8
12 czerwca
Jun 16
20 czerwca
Jun 24
9000
9500
10000
10500
Cena BTC

Większość gospodarstw górniczych Bitcoin znajduje się w Chinach, gdzie koszty prowadzenia gospodarstw górniczych Bitcoin są niższe. To dlatego, że energia elektryczna jest tańsza. Gospodarstwa górnicze używają taniej energii wodnej w porze deszczowej i wykorzystują lodowate zimy, aby zaoszczędzić na kosztach chłodzenia.

Bitmain, firma, od której Core Scientific kupił górników, jest w zamieszaniu z powodu sporu między dwoma założycielami, Wijan Wu i Micree Zhan. Spór zagroził produkcji i dostawie nowych górników, których już brakowało.

Bitmain’s Zhan oferuje gałąź oliwną z ofertą wykupu akcji.
Micree Zhan, obalony dyrektor generalny Bitmain, proponuje rozwiązanie monetarne dla trwającej wojny domowej firmy w formie wykupu akcji. W otwartym liście opublikowanym przez Zhana 21 czerwca, ujawnił…

Przez najbliższe cztery miesiące nowo zakupione kopalnie firmy Core Scientific będą rozmieszczone w sieci centrów danych Core Scientific o powierzchni 655 000 stóp kwadratowych, która jest rozsiana po całych Stanach Zjednoczonych. Powiedziano, że pierwsza partia górników działa już dziś.